Левски Лукойл спечели домакинството си на А1 Академик (София) със

...

Осма поредна победа за Левски Лукойл

Левски Лукойл завоюва семейството си на А1 Академик (София) със 101:69 (24:26, 22:13, 29:15, 26:15) и не позволи изненада против младия отбор на гостите. “Сините” дадоха на противника единствено една четвърт, а в останалите три ги надиграха изрично, с цел да стигнат до осми следващ и общо четиринадесетии триумф в НБЛ този сезон.

Столичани завършиха първата четвърт в ролята на изоставащ (24:26), само че мигновено стегнаха отбраната, допускайки едвам 13 точки в коша си до почивката, с цел да извърнат развоя в своя изгода - 46:39 след едно полувреме. Третата четвърт завърши с двойно повече точки за Левски Лукойл и преди последните 10 минути домакините към този момент водеха със 75:54, а по-късно затвориха срещата в своя изгода при заключителен резултат 101:69.

Райън Райт поведе сребърните медалисти от последния сезон с 27 точки и 10/10 в стрелбата от игра - 9/9 за 2 точки и 1/1 от тройката, както и 6/8 от наказателната линия. Христо Захариев добави 22 точки, а Брендън Йънг и Ричард Амарди се включиха от пейката надлежно с 14 и 13. Борислав Младенов завърши с 10 точки и 3 асистенции, до момента в който Чавдар Костов направи 10 завършващи подавания.

Николай Грозев със 17 точки бе №1 за гостите, а Мартин Коцев и Цветомир Чернокожев осъществиха по 10.