Левски Лукойл победи Берое с 85:76 (23:17, 25:20, 21:21, 16:18)

...

Левски Лукойл пречупи Берое в баскетболно дерби

Левски Лукойл победи Берое с 85:76 (23:17, 25:20, 21:21, 16:18) и се изравни още веднъж с Балкан на върха в класирането на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ), откакто ботевградчаните надделяха Черноморец в петък.

Остин Прайс означи тройка и Берое поведе с точка в средата на първата четвъртина, само че Левски Лукойл отговори стремително. Христо Захариев върна тройката единствено 12 секунди по-късно, а Брендън Йънг и още веднъж Захариев от далечно разстояние донесоха голяма преднина за "сините ". Те разрешиха на Берое да се приближи на четири точки през втората четвъртина, само че Куан Чийтъм наниза още една тройка за 28:21 и Левски Лукойл усили преднината си на полувремето до 11 точки.

Третата четвъртина приключи 21:21 и "сините " започнаха последната с голям задатък, който Берое съумя да стопи единствено до девет точки. Загубата остави старозагорците на две точки от водачите Левски Лукойл и Балкан.

Двама от "сините " приключиха мача с дабъл-дабъл, откакто Йънг означи 20 точки и записа 11 асистенции, а Захариев вкара 17 и завоюва 10 битки. Двамата означиха и по три тройки. Реджър Дауел пък вкара 19 точки за Берое.