Левски Лукойл - Балкан и Рилски спортист - Академик Бултекс

...

Левски - Балкан и Рилски - Академик Пд саполуфиналите за мъжката баскетболна Купа

Левски Лукойл - Балкан и Рилски състезател - Академик Бултекс 99 са двата полуфинала за мъжката Купа на България по баскетбол.

Левски Лукойл се класира за полуфиналите, откакто реализира втори триумф над Черно море Тича. "Сините " победиха в срещата реванш със 70:63, откакто отидоха във Варна с 20 точки задатък от първата среща. С 18 точки за триумфа приключи Христо Николов, а Джъстин Нокс добави още 14 точки. Всички играчи на гостите играха в мача, като единствено трима получиха по-малко от 10 минути.

С 15 точки и 11 битки завърши Симеон Илиев за варненци, по 14 точки прибавиха Николай Николов и Драган Тубак. С 11 се отличи Венелин Христов. Цели 22 минути на терена пък бе 16-годишният Михаил Молдов. Черно море загуби и двама играчи с травми в дуела - Цветослав Острев още в четвъртата минута, и Веселин Георгиев през второто полувреме.

В най-интересния конфликт от програмата на четвъртфиналите Академик Бултекс 99 записа победа и като посетител над Берое с 81:79. Така пловдивчани си осигуриха място на полуфиналите против Рилски състезател, а Купата на България ще има нов собственик.

Мартин Дурчев приключи с 20 точки, 4 битки и 5 асистенции. 14 добави Айзия Юмипиг, а с 13 се отличиха Васил Бачев и Никола Маравич. Трима от играчите на гостите пък напуснаха прибързано терена поради пет персонални нарушавания.

Ди Нуно още веднъж бе най-резултатен с 30 точки за Берое, само че след скандална изява бе дисквалифициран в четвъртата част. Впечатляващ мач и 40 минути без промяна на терена записа Александър Янев, който завърши с 16 точки и 16 битки. Евгени Хаджирусев добави 14 точки.

Рилски състезател е третият полуфиналист в шампионата за Купата на България. Самоковци се пребориха с Ямбол със 106:74 във втория мач и ще се изправят в идната фаза против Академик Бултекс 99.

Най-резултатен за триумфа бе Златин Георгиев с 19 точки. С 18 е Еван Раванел, Йордан Бозов означи 14, по с 12 приключиха Травис Тейлър (10 борби) и Самуел Франсис.

За Ямбол Брайкъс Перин вкара 18 точки, а Алън Арнет добави 16.

Балкан си обезпечи мястото на полуфиналите след нов триумф над младия отбор на Академик с 94:61.

Най-резултатен за триумфа бе Игор Кесар с 21 точки. Христо Захариев добави 17 точки и 6 асистенции, а с 16 точки и 11 битки се отличи Дейвид Хоутън. По 14 точки прибавиха и Александър Илиев и новото попълнение Джордан Калахан.

За Академик Александър Милов означи 18, а Иван Алипиев вкара 13.

Полуфиналите са още веднъж на разменено посещение на 14 и 17 февруари.