Левски е последният български участник в европейските клубни турнири. Сините

...

"Левски" се добра до Европа след разгром над "Черно море"

Левски " е последният български участник в европейските клубни шампионати. Сините реализираха безапелационна победа с 4:1 против " Черно море " в пряк дуел за място квалификациите на Лига Европа.

Габриел Обертан, Серджиу Буш, Васил Панайотов и Иван Горанов донесоха триумфа на " Левски ", който във втора следващ сезон трябваше да измине най-дългия път към евротурнирите.

Преди година сините още веднъж приключиха трети в Първа лига и отидоха на бараж. Тогава те оцеляха след извънредно трагичен мач и цели 22 дузпи против новака " Верея ", с цел да се класират за Лига Европа.

Този път отборът, воден от Делио Роси, се оправи доста по-убедително. Обертан и Буш дадоха успокоение на " Левски " с попадения през първото полувреме, в което " Черно море " не съумя да сътвори нито една чиста голова опция пред Божидар Митрев.

Десет минути след почивката гостите от Варна се върнаха в мача с гол на Мехди Фенуш. Панайотов обаче прекърши очакванията на " Черно море " в 74-ата минута, а седем минути преди края на постоянното време Иван Горанов оформи крайния резултат от дузпа.

Източник: dnevnik.bg