Левият бек на Байерн (Мюнхен) Алфонсо Дейвис за пореден път

...

Алфонсо Дейвис счупи рекорд в Бундеслигата със скоростта си

Левият бек на Байерн (Мюнхен) Алфонсо Дейвис за следващ път потвърди своята експедитивност. Въпреки че беше изпъден с червен картон в 79-ата минута при снощната победа с 1:0 над Вердер (Бремен), надареният футболист съумя да сложи достижение през първото полувреме на мача.

В един миг Дейвис разви скорост от 36,51 км/ч, което е връх в Бундеслигата по този показатател, откогато се води статистика от 2011 година насам. Така 19-годишният канадец задмина десния бек на Борусия (Дортмунд) Ашраф Хакими, който по-рано през сезона доближи скорост от 36,48 км/ч. През тази акция младокът се трансформира в титуляр за първенците на Германия с 37 мача във всички шампионати, в които има три гола и осем асистенции.
" You set a new record of 36.51km/h... "

" Really?! "

Look at @AlphonsoDavies' reaction when he's told the speed he clocked during the game

Not even he can believe that pic.twitter.com/aPj1PK47bD
— Football on BT Sport (@btsportfootball) June 16, 2020 Бундеслига 32 кръг, вторник 16 юни  Вердер Бремен 0:1краен резулат  Байерн Мюнхен