Леванте направи добър мач при визитата си на Алавес, но

...

Леванте игра, но Алавес спечели

Леванте направи добър мач при визитата си на Алавес, само че загуби с 0:1 в среща от първия кръг на Ла Лига. Хоселу заби единствения гол с глава след корнер в 54-ата минута. Чак на повторенията се видя, че засичането на нападателя минава голлинията, защото вратарят Айтор Фернандес съумя да избие, преди незабавно по-късно различен състезател на домакините въпреки всичко да насочи кълбото в мрежата.

RT Alaves: #AlavésLevante #GoazenGlorioso pic.twitter.com/MR7An4aGZw
— Alavesistas en U.K. (@alavesistas) August 18, 2019
Това се оказа единият от единствено двата точни изстрела на баските в този мач. В същото време футболистите на Леванте имах доста повече благоприятни условия, владееха топката в 63% от времето, само че пък не съумяха да осъществят нито един път.

В идващия кръг Алавес отново е хазаин - на Еспаньол, а Леванте приема Виляреал. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 1 кръг, неделя 18 август  Алавес 1:0краен резулат  Леванте