Леванте надви с 2:1 като гост Реал Мадрид в мач

...

Леванте отдалечи Реал от битката за титлата след екшън в Мадрид

Леванте надделя с 2:1 като посетител Реал Мадрид в мач от 21-ия кръг на испанската Ла Лига.

Още в осмата минута „ жабчетата “ бяха улеснени от аления картон на Едер Милитао, който спря непозволено Леон и основният съдия Давид Медие го изгони след преразглеждане с ВАР.

Въпреки численото си преимущество, възпитаниците на Пако Лопес се оказаха изоставащи в резултата, откакто Марко Асенсио изведе „ кралския клуб “ напред в 13-ата минута.

До почивката обаче Леванте съумя да изравни посредством Моралес, а Марти заби победното попадение през втората част.

Стражът на „ лос бланкос “ Тибо Куртоа пък се регистрира със избавена дузпа през второто полувреме.

По този метод „ белия балет “ остава на втората позиция с 40 точки, на 7 зад Атлетико Мадрид, който обаче е с 2 дуела пасив.

Леванте от своя страна към този момент е девети с 26 пункта от 20 срещи.

В 6-ата минута Азар подхвана контраофанзива през центъра, при която напредна над 20 метра и пусна подаване вляво на Бензема в наказателното поле, който стреля от дребен ъгъл, само че Айтор избави.

В 8-ата минута Леон се измъкна самичък против вратата на "лос бланкос ", Едер Милитао го спря непозволено в тил и след преразглеждане с ВАР реферът му подвигна червен картон, откакто в началото глобата бе жълт.