Лестър успя да постигне пълен обрат и да се поздрави

...

Лестър обърна Тотнъм и излезе временно втори

Лестър съумя да реализира цялостен поврат и да се поздрави с триумф над Тотнъм в първия мач от кръга във Висшата лига.

Хари Кейн даде задатък на " шпорите ". В 29-ата минута нападателят вкара 13-тия си гол против Лестър. Рикардо Перейра и Джеймс Мадисън пък бяха точни за Лестър.

Срещата на " Кинг Пауър " започва във вихрено движение, а единствено 180 секунди след началото на мача Тотнъм можеше да поведе в резултата. Удар на Хюн-мин Сон мина настрана от вратата.

В 15-ата минута Уго Лорис не се намеси уместно, а Ндиди прати топката във вратата. След намесата на ВАР обаче голът бе анулиран, защото Уилфред Ндиди е бил в засада.

В 29-ата минута Хари Кейн напредна мощно през средата и комбинира със Сон. Кореецът му върна топката, а Кейн бе побутнат и от легнало състояние преодоля Каспер Шмайхел - 1:0 за Тотнъм.

В 60-ата минута ВАР анулира още едно попадение. Този път поради засада на Сон.

В 69-ата минута обаче Лестър изравни резултата, откакто Харви Барнс комбинира с Варди в наказателното поле, а нападателят пусна по земя за Рикардо Перейра, който с прекрасен удар с десния крайник направи 1:1.

Пет минути преди края Джеймс Мадисън вкара доста хубав гол от междинна отдалеченост. Халфът овладя и насочи удар с десния крайник, а намесата на Паоло Гасанига не бе добра и топката влетя в мрежата на " шпорите ".

Това е втори мач през тази седмица, в който отборът на Почетино повежда, само че не стига до успеха. Лондончани направи тъждество 2:2 с Олимпиакос на старта на Шампионската лига.
 Олимпиакос и Тотнъм приключиха наедно 2:2