Лестър стана третият отбор, който си осигурява безпроблемно участието в

...

Питърбро - Лестър 1:5 /репортаж/

Лестър стана третият тим, който си обезпечава безпроблемно присъединяване в 5-ия кръг на най-стария футболен шампионат в света - ФА Къп. " Лисиците " стигнаха до тази фаза след лека победа над представителя на третото равнище на британския футбол Лига 1 - Питърбро.

При това на терена на противника, момчетата на мениджъра Клод Пюел надвиха с 5:1, само че стопираха да играят съществено след единствено половин час игра, в който бяха съумели да поведат с повече от удобното 3:0.

Големият воин за тях беше някогашният състезател на Манчестър Сити Келеши Ихеаначо, който вкара две от попаденията и взе участие в направата на трето. Другите два гола бяха дело на дебютанта Фусани Диабате. В края и Вилфред Ндиди вкара. След почивката домакините въпреки всичко стигнаха до гол посредством Андрю Хюз, с който да опазят част от достойнството си, само че нищо повече.