Лестър Сити записа първа победа през сезона във Висшата лига,

...

Лестър с първа победа във Висшата лига

Лестър Сити записа първа победа през сезона във Висшата лига, надигравайки новака Нотингам Форест с 4:0.

Джеймс Мадисън осъществя две от попаденията, по едно прибавиха Харви Барнс и Патсон Дака. В края на първото полувреме резултатът към този момент бе 3:0 за домакините.

Домакините започнаха мача доста интензивно и още в първите 15 минути пропуснаха две положения, първото в мача посредством Джейми Варди. В 25-ата минута Джеймс Мадисън откри топката на към 20-ина метра непокрит и стреля тъкмо, с цел да даде преднина на своя тим.

Само след две минути Варди откри Харви Барнс, който повиши на 2:0. В 35-ата минута интригата завърши, откакто Мадисън вкара за 3:0 от свободен удар.

Тайво Авонии на два пъти пропусна да повиши резултата, а в 73-ата минута Дака оформи крайното 4:0, откакто прати топката в мрежата с пета, засичайки подаване на Мадисън. В края на срещата гостите можеха да върнат най-малко един гол, само че вратарят Даниел Уърд отрази удар на единствения добре играл в техните редици Бренън Джонсън.

" Лисиците " към този момент имат 4 точки, само че остават на 19-та позиция. Нотингам са със същия точков актив, само че на последното 20-то място.