Лестър Сити и Челси завършиха 2:2 в дербито от 25-ия

...

Лестър изпусна Челси, Рюдигер спаси точката за „Сините”

Лестър Сити и Челси приключиха 2:2 в дербито от 25-ия кръг на британската Висша лига, което се изигра на „ Кинг Пауър Стейдиъм ”. Два гола на бранителя Антонио Рюдигер донесоха точката за „ Сините ”, които могат да бъдат удовлетворени, че не изгубиха. За „ Лисиците ” точни бяха Харви Барнс и Бен Чилуел.

През първата част двата тима не съумяха да си отбележат гол, макар че обстановки не липсваха. Кулминацията на дуела настъпи през второто полувреме. Още в самото му начало Антонио Рюдигер вкара първия си гол след центриране от корнер. Отговорът на домакините не закъсня и осем минути по-късно Харви Барнс възвърне равенството. Лестър обърна резултата с гол на Бен Чилуел, който наказа неразчетено излизане на титуляря в този мач Уили Кабайеро. Рюдигер обаче имаше последната дума в 71-та минута, когато вкара нов гол с глава този път след центриране от фаул. И за двата гола с асистенция се регистрира Мейсън Маунт.

Лестър е трети в класирането с 49 точки, до момента в който Челси е четвърти с 42. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg