Лестър се върна към победите, надделявайки с 2:1 над Уест

...

Лестър се завърна към победите

Лестър се върна към успехите, надделявайки с 2:1 над Уест Хем като посетител. Срещата бе от 20-ия кръг на Висшата лига.

Келечи Ихеаначо откри резултата в 40-ата минута. Пабло Форналс изравни в самия завършек на първата част. Демарай Грей още веднъж даде задатък на гостите в 56-ата минута.

Така " лисиците " събраха 42 точки и заемат второ място във краткотрайното класиране. " Чуковете " са едвам 17-и с 19 пункта.

В 9-ата минута гостите получиха дузпа, откакто Грей изведе добре Ихеаначо, а Фабиански излезе напред и безусловно опустоши нападателя на Лестър. Стражът получи жълт картон, а Демарай Грей се нагърби с осъществяването. То обаче не бе положително и стражът на Уест Хам избави.

Първата част вървеше към безлично нулево тъждество, когато Келечи Ихеаначо засече с глава центриране на Айосе Перес и даде задатък на гостите.

" Чуковете " съумяха да отговорят бързо и в самия завършек на първата част резултатът бе подравнен. Филипе Андерсон направи добър пробив отдясно, след което върна доста точно по земя в наказателното поле, а Пабло Форналс засече от точката за осъществяване на дузпа.

Малко по-късно Себастиен Алер можеше да направи цялостен поврат, само че от няколко метра не откри очертанията на вратата.

В 56-ата минута Лестър излезе още веднъж напред. " Лисиците " проведоха отлична офанзива, която Диоп се опита на два пъти да спре с нарушавания. Айосе Перес обаче остана на крайници и изведе Демарай Грей самичък против вратаря, а англичанинът съумя да се разпише за 1:2.