Лестър победи Тотнъм с 2:1 с късен гол в края

...

Лестър обърна Тотнъм

Лестър победи Тотнъм с 2:1 с късен гол в края на мача на Джеймс Мадисън. Двубоят мина под знака на доста трагични отсъждания след прегледи от системата за видеоповторения.

ВАР се намеси рано в срещата, откакто Уилфрид Ндиди вкара за " лисиците " на личния им стадион, само че той беше в засада в тази обстановка. В първия формален гол в мача обаче нямаше подозрения, откакто в 29-та минута Хари Кейн изпрати мощен удар около Каспер Шмайхел и Тотнъм поведе с 1:0 на " Кингс Пауър ".

Серж Орие се разписа за повторно за Тотнъм през второто полувреме, само че ВАР още веднъж се намеси и реферите отсъдиха засада за сантиметри. Това зарадва почитателите на Лестър и тяхното благополучие продължи до края на мача поради двата гола, с които техният отбор обърна резултата. Рикардо Перейра изравни в 69-та минута с удар от към 12 метра, а Мадисън донесе успеха на своя отбор със страховит шут отвън наказателното поле пет минути преди края на постоянното време.

Това изкачи Лестър на второ място в класирането с 11 точки, до момента в който Тотнъм е пети с осем.
Източник: standartnews.com