Лестър победи с 2:1 при гостуването си на ПСВ Айндховен

...

Лестър отстрани ПСВ и се класира сред най-добрите четири в Лигата на конференциите

Лестър победи с 2:1 при гостуването си на ПСВ Айндховен и се класира за полуфиналите на Лигата на конференциите.

" Лисиците " стигнаха до триумфа с два гола в самия завършек на срещата, като те им бяха изцяло задоволителни след равенството 0:0 преди седмица на британска земя.

Домакините от ПСВ бяха по-добрият тим преди почивката и Еран Захави даде преднина на " филипсите " в 27-мата минута, когато се възползва от отлично подаване на Марио Гьотце.
 Всичко или нищо за ПСВ Айндховен и Лестър

Te ще се изправят един против различен довечера от 19:45 часа

До почивката Тимоти Кастан и Джеймс Мадисън пропуснаха положителни благоприятни условия да изравнят, а час след началото на дуела малшансът раздели Захави от втори гол.

В 77-мата минута Лестър съумя да изравни. Айосе Перес овладя топката край крайната линия и я върна към нахлуващия от втора позиция Мадисън, който с мощен удар осъществя за 1:1.

Голът очевидно обърка домакините и в идващите 10 минути играта се придвижи трайно пред вратата на нидерландския отбор. Това несъмнено докара и до втори гол, чийто създател стана в 88-мата минута стана Рикарод Перейра. Португалецът бе най-бърз за една топка и от близка отдалеченост бе прецизен за 2:1.

В полуфиналите Лестър ще чака спечелилия от двойката сред италианския гранд Рома и норвежката сензация Будьо/Глимт.