Леон Драйсатъл вкара победния гол за успеха на Едмънтън срещу

...

Конър МакДейвид вкара хеттрик при победата на Едмънтън над Чикаго в НХЛ

Леон Драйсатъл вкара победния гол за триумфа на Едмънтън против Чикаго с 6:5 38 секунди преди края, а капитанът Конър Макдейвид означи хеттрик за триумфа.

Патрик Кейн от Чикаго бе изравнил за 5:5 три минути преди края.  Това бе трета поредна победа за Едмънтън, а Чикаго постави завършек на серията си от 4 триумфа.

Джоел Фараби вкара гол и добави асистенция, а вратарят Картър Харт отрази рекордните в кариерата си 48 удара за успеха на Филаделфия над Флорида с 4:3.

Тони ДеАнджело, Скот Лофтън и Зак Макюън вкараха за Филаделфия. Трейвис Конечни и Кавин Хайс помогнаха с по две асистенции. Густав Форслинг, Джох Махура и Брендън Монтур означиха за Флорида, който губи втори мач подред.

Роман Жози вкара гол и направи 2 асистенции за успеха на Нешвил над Сейнт Луис с 6:2. Танер Жано, Майкъл Маккарон, Зак Станфорд, Райън Йохансен и Микаел Гранлунд също означиха за спечелилите. Мат Дешене и Филип Форсберг записаха общо 3 асистенции за Нешвил, а вратарят Джуус Сарос спря 33 удара.

Робърт Томас и Брайдън Шен вкараха за Сейнт Луис, който губи трети следващ мач. Джъстин Форк направи 2 асистенции, а вратарят Томас Грайс избави 36 от 41 шута.

Голът на Джош Андерсън късно в третата част направи разликата сред Монреал, който се наложи над Бъфало 3:2. Кайден Гуле вкара първия си гол в кариерата за Монреал.

Брад Маршан вкара 2 гола и прибави асистенция в първия си мач за сезона след претърпяна интервенция, а неговият отбор Бостън се наложи безапелационно над Детройт с 5:1.

Маршан асистира на Чарли Койл за гола му през първата част, а по-късно самичък вкара през втората и третата. Дейвид Пащърнак добави гол и две асистенции, бранителят Хампус Линдхолм и Дерек Форбот също асистираха. Крейг Смит вкара първия си гол за сезона, а Джереми Суойман избави 28 удара за Бостън.

Кирил Капризов и Фредерик Годро вкараха гол и направиха по една асистенция, а Марк-Андре Фльори направи 27 спасявания за триумфа на Минесота над Отава с 4:2. Матс Дзукарело и Райън Хартман също вкараха за домакините.

Това постави край и на серията от 4 победи на Отава, всичките вкъщи. Алекс ДеБринкат направи гол и асистенция за Отава, Томас Чабот бе създател на другото попадение.

Джейк Ойтингер направи 27 стасявания за първата си суха мрежа през сезона при успеха на Далас над гостуващия Вашингтон с 2:0. Джейсън Робертсън и Джоел Кивиранта вкараха третия си гол за сезона.

Дарси Кумпер избави 25 шута за Вашингтон, който бе спечелил 4 от последните си 5 мача.