Легендата в мъжкия тенис Роджър Федерер не успя да защити

...

Роджър Федерер е свален от трона в Куинс

Федерер може да изпревари Надал по трофеи от ATP 500  Федерер прикани младите да играят в по-ретро жанр
Легендата в мъжкия тенис Роджър Федерер не съумя да отбрани купата си от предходната година и загуби от Борна Чорич с 7:6(6) 3:6 6:2 на финала на шампионата от сериите ATP 500 в " Куинс ".

Така 21-годишният състезател записа първа победа против Маестрото и стана първият тенисист след Томи Хаас в Щутгарт през 2017, който надиграва швейцареца на тревни кортове.

В първия сет Федерер загуби единствено пет точки на собствен сервис и все пак не съумя да го завоюва. Чорич избави два сетбола и затвори след тайбрек с 8:6.

След почивката Федерер проби за първи път в мача за 5:3 и затвори на собствен сервис. В третия сет играта бе равностойна до шестия гейм. Тогава младокът стигна до първия си пробив в мача, който се оказа съдбоносен.

Така Федерер не съумя да продължи серията си от 20 следващи победи на тревни кортове и да вземе купа №99. Въпреки това обаче той ще бъде подложен под №1 на Уимбълдън поради специфичната формула, която употребяват уредниците при определянето на схемата.

Преди тази седмица пък Чорич нямаше две следващи победи на трева, а купата през днешния ден е втора в кариерата му.
Източник: offnews.bg