Легендата на българския футбол Христо Стоичков взе участие в традиционния

...

Стоичков открадна шоуто в Мача на мира в памет на Марадона

Легендата на българския футбол Христо Стоичков взе присъединяване в обичайния Мач на мира. Камата даде две асистенции при загубата на „ Белите “ от „ Сините “ с 3:4. Преди демонстративния конфликт, включващ редица митове на спорта, Стоичков даде копие от „ Златната топка “, която завоюва през 1994, на Папа Франциск .
Христо Стоичков.
Камата игра с номер 9 за отбора на „ Белите “, паралелно до други страхотни футболисти като Роналдиньо, Ерик Абидал, Пабло Сабалета, Шота Арвеладзе . „ Със ужасно наслаждение дадох копие от моята „ Златна топка “ на Папа Франциск! Бяхме с него, играхме за международния мир във Вечния град! Кралят Футбол е най-хубавият дипломат за един кротичък свят! “, написа Стоичков в обществените мрежи.

В „ Синия “ тим личаха имената на митове на италианския футбол като Антонио Ди Натале, Винченцо Якуинта и други. Мачът бе в чест на Диего Армандо Марадона, който напусна този свят преди две години. Някои от децата на великата десетка на Аржентина посетиха срещата на „ Олимпико “ в Рим, като две от тях даже взеха присъединяване в дуела. Стоичков впечатли с изявите си по дясното крило, като се регистрира с две асистенции през първото полувреме, и бе с съществена заслуга за още едно попадение.

Резултатът бе открит в деветата минута, когато Камата откри Арвеладзе и грузинецът не сбърка за 1:0. В 14-та Ди Натале възвърне паритета. Три по-късно Стоичков даде пас с пета на Хенрик Мхитарян, а той подаде на Уго Алмейда за 2:1 в интерес на „ Белите “. В 21-та минута Камата записва второ завършващо подаване, като още веднъж негов получател бе Арвеладзе. „ Сините “ понижиха в 24-та минута посредством Якуинта, а при започване на втората част стигнаха и до цялостен поврат след две бързи попадения на появилия се от пейката Андрий Воронин. /БГНЕС
Източник: bgnes.bg