Лече победи Аталанта с 2:1 като гост в ранния неделен

...

Лече се наложи над Аталанта с 2:1 в мач от Серия А

Лече победи Аталанта с 2:1 като посетител в ранния неделен мач от италианската Серия А.

Гостите поведоха още в четвъртата минута с попадение на ганайския си нападател Асан Сисей. Той означи с мощен удар с долния ляв ъгъл на вратата на Хуан Мусо.

В 74-ата минута Алексис Блин удвои преднината на Лече с гръмък удар с глава.

Отборът от Бергамо съумя да върне единствено едно попадение в края на мача след неточност на вратаря Владимиро Фалконе. Неговият пас бе кръстосан от Расмус Хойлунд.

Малко по-късно Брандън Сопи от Аталанта съумя да се измъкне самичък против вратаря, само че бе вдигнат флага за засада.

Лече се подвигна до 12-о място в класирането, като изпревари Емполи. Аталанта остава на четвърта позиция, само че тимът може да бъде изпреварен от Рома и Лацио, в случай че отборите от столицата завоюват мачовете си.