ЛеБрон Джеймс отбеляза 38-ия си рожден ден, реализирайки рекордните си

...

ЛеБрон отпразнува рождения си ден с 47 точки за победа на Лейкърс в НБА

ЛеБрон Джеймс означи 38-ия си рожден ден, реализирайки рекордните си за сезона 47 точки, 10 битки и 9 асистенции при успеха на Лос Анджелис Лейкърс като посетител на Атланта със 130:121 в среща от НБА.

Вкараните 18 стрелби от игра също са най-хубавото достижение на Джеймс от началото на сезона, а той бе прецизен и при четири от шестте си опита от далечна отдалеченост. Томас Брайънт добави 19 точки и 17 битки за триумфа, а Ръсел Уестбрук се регистрира с 14 точки и 11 асистенции, до момента в който Денис Шрьодер приключи с 12 точки и 9 асистенции.

Трей Йънг, който пропусна една среща поради контузия на левия прасец, се завърна в игра за Атланта и означи 29 точки и 8 асистенции, само че Хоукс позволиха трета поредна загуба.

Вашингтон надигра Орландо със 119:100 като посетител след 30 точки и 13 битки за Кристапс Порзингис. Монте Морис приключи с 12 точки и 10 асистенции за четвъртия следващ триумф на Вашингтон и пети от шест мача. Кайл Кузма вкара 23 точки, а Руи Хачимура се включи с 16 точки и 7 битки за гостите. Франц Вагнер осъществя 28 точки и 8 асистенции за домакините от Орландо, а Паоло Банкеро добави 21 точки при третото следващо проваляне на Меджик.

Сакраменто записа домакинска победа над Юта със 126:125 в друга среща от вечерта в НБА. Кевин Хюртер означи 15 от 30-те си точки в четвъртата част, в това число основна тройка при оставащи 9,2 секунди в мача, с цел да изведе Кингс до триумфа. Домантас Сабонис добави 28 точки, 11 битки и 8 асистенции за домакините, а Лаури Марканен приключи с 36 за Юта. Баскетболистите на Джаз позволиха трета загуба от трите си последни дуела.

Милуоки се оправи като хазаин на Минесота със 123:114 след 43 точки и 20 битки на Янис Адетокунбо, спирайки серията си от четири провали. Боби Портис – младши добави 22 точки и 14 битки, а Джо Ингълс записа 14 точки и 10 асистенции за Бъкс. Минесота загуби пети следващ мач, макар напъните на Антъни Едуардс, който се регистрира с 30 точки, 10 битки и 4 отнети топки.

Чикаго надигра Детройт със 132:118 като хазаин, а Зак Лавин осъществя 18 от своите 43 точки в първата четвърт, с цел да поведе Булс към триумфа. Детройт загуби 14-и от последните си 18 срещи. ДеМар ДеРоузън означи 22 точки, а Никола Вучевич добави 19 точки и 9 битки за Булс, които завоюваха пети от последните си шест мача.

В останалите срещи от вечерта Голдън Стейт взе домашен триумф над Портланд със 118:112 след 41 точки и 6 асистенции на Джордан Пул, Торонто надделя вкъщи Финикс със 113:104 след 35 точки на Гари Трент - младши, Ню Орлиънс също се поздрави с победа като хазаин против Филаделфия със 127:116 след 42 точки и рекордните 11 тройки, а Денвър надви вкъщи над Маями със 124:119 след 19 точки, 12 битки и 12 асистенции за Никола Йокич, който реализира осмия си „ трипъл-дабъл “ за сезона.