ЛеБрон Джеймс направи официален дебют за новия си отбор ЛА

...

ЛеБрон Джеймс дебютира със загуба за ЛА Лейкърс

ЛеБрон Джеймс направи формален дебют за новия си тим ЛА Лейкърс, само че " езерняците " претърпяха проваляне на старта на сезона в НБА, откакто отстъпиха при гостуването си на Портланд със 119:128.

Краля изигра доста мощен мач, само че даже и това не бе задоволително на неговия отбор за триумф. Той приключи с дабъл-дабъл от 26 точки и 12 битки, като добави на сметката си и 6 асистенции.

Лейкърс дръпна с двуцифрена разлика още през първата част, само че в края домакините обърнаха за 34:31. През втория интервал Портланд поведе с 11 точки, само че преди почивката гостите смъкнаха изоставането си на 2.

След паузата двата тима на няколко пъти си разменяха водачеството, а разликата се резервира и преди последната четвърт. В нея Лейкърс още веднъж бе покрай поврат, само че Портланд удържа задатъка си.

Деймиън Лилард наниза 28 точки за спечелилите, Ник Стаускас вкара 24. За Лейкърс ЛеБрон Джеймс бе най-резултатен със своите 26 точки, а Джош Харт добави 20.

ЛеБрон Джеймс: С Лейкърс ще реализираме нещо особено