Латвия нанесе първа загуба на Евробаскет 2017 на Русия и

...

Латвия нанесе първо поражение на Русия на Евробаскет 2017

Латвия нанесе първа загуба на Евробаскет 2017 на Русия и се класира за осминафинал. Латвийците изоставаха на полувремето с 34-44, само че направиха незабравим поврат след почивката и се постановиха безапелационно с 84-69.

Днес е решителен ден в груповата фаза на Евробаскет 2017

Ще се изиграе четвъртия кръг от първия стадий

Голямата разлика се получи в последните минути, когато след обрата руснаците играха хазартно. Двата тима имат по 3 победи и 1 загуба.

С този резултат се получи тройна въртележка сред Сърбия, Латвия и Русия. С най-хубави индикатори са сърбите + 7 точки, следвани от латвийците с +5 точки и руснаците с -12 точки.

Домакинът Турция и Белгия ще дефинират четвъртия осминафиналист от група " D ", чиито срещи се играят в Истанбул. Финалната фаза на шампионата също ще се състои в турския мегаполис.