Лацио започна с победа тазгодишното си участие си в групите

...

Кипърци изпотиха Лацио в Рим

Лацио стартира с победа тазгодишното си присъединяване си в групите на Лига Европа, откакто отборът на Симоне Индзаги се наложи с 2:1 над Аполон (Лимасол).

Срещата на стадион " Олимпико " в Рим мина под знака на превъзходството на домакините, които можеха да си решат мача още през първото полувреме, само че не се възползваха от преимуществото си в наказателното поле на кипърския отбор.

" Орлите " откриха резултата в 14-ата минута, когато Луис Алберто бе изведен на отлична позиция в наказателното поле и свърши най-лесното - вкара за 1:0!

Последваха нови положителни офанзиви, само че до края на полувремето Лацио не съумя да се разпише, въпреки че Кайседо можеше да го стори.

През втората част гостите се пробваха да изнесат играта в по-предни позиции с вярата да застрашат по някакъв метод вратата на столичани.

Това обаче разреши на противника да получи по-големи пространства, а в края на дуела Лацио удвои преднината си, откакто Чиро Имобиле се разписа от дузпа за 2:0.

Все отново кипърците стигнаха до гол, дело на Зелая в 88-ата минута, който обаче се оказа непълен за освен това от почетна загуба.

Лацио - Аполон 2:1

1:0 Алберто 14`

2:0 Имобиле 84`-д.