Лацио спечели дербито на Вечния град срещу Рома с 1:0.

...

Лацио спечели дербито на Вечния град

Лацио завоюва дербито на Вечния град против Рома с 1:0. Виновен за неуспеха на вълците беше бранителят Рожер Ибаньес. В 29-ата минута той се опита да дриблира в наказателното поле, загуби топката и Фелипе Андерсон я прати в мрежата. Това не е първи случай, в който Ибаньес бърка. През януари 2021-а, когато орлите биха  с 3:0, той сгреши при два от головете.

С триумфа Лацио измести Рома от третото място в Серия А. Тимът на Маурицио Сари има 27 точки, колкото и Аталанта, и две по-малко от. Рома остава пети с 25 точки.

. Ейбрахам беше неосезаем, Белоти съвсем не игра с топката. Най-близо до гол беше Дзаниоло, който удари греда в 37-ата минута.

Лацио, изключително след почивката, беше доста постоянен и Рома нямаше прецизен удар през второто полувреме.

Източник: flashnews.bg