Лацио се класира за четвъртфиналите на Купата на Италия след

...

Гол в последната минута класира Лацио на четвъртфинал

Лацио се класира за четвъртфиналите на Купата на Италия след триумф с 2:1 над Парма. Римляните стигнаха до успеха, откакто в 90-ата минута удар на Ведат Мурики се отклони във вратаря Симоне Коломби и топкат се озова в мрежата, а попадението бе записано като автогол на стража. Марко Пароло откри резултата в 23-ата минута, а Парма изравни след попадение на Михайла седем минути преди края.

За място на полуфиналите " орлите " ще спорят с Аталанта, като мачът ще е в Бергамо.

И в двата тима отсъстваха редица съществени играчи. Мурики нямаше шанс да означи първия си гол за Лацио. Той удари гредата при започване на дуела, а по-късно Коломби отрази негов удар. Римляните удариха втора греда след изстрел на Андреас Перейра, само че секунди по-късно поведоха. Марко Пароло засече с глава центриране на Перейра и откри резултата.

Coppa Italia: 2-1 al Parma, Lazio ai quarti: (ANSA) - ROMA, 21 GEN - La Lazio ha battuto 2-1 (1-0) il Parma si è qualificata ai quarti di finale di Coppa Italia dove affronterà l'Atalanta. Soffre più del dovuto la formazione di Simone Inzaghi che dopo...
— Giornale Radio (@giornaleradiofm)
Парма имаше своите шансове, изключително през второто полувреме. Томаш Стракоша отрази удар от близко на Брунета, а Михайла удари гредата при добавката. Топката не попадна в мрежата и след чудесно осъществяване на фаул от страна на Куртич. Натискът на гостите даде резултат и седем минути преди края Михайла бе изведен самичък против вратаря и изравни.

Изглеждаше, че мачът ще стигне до продължения, когато Мурики способства за успеха. Неговият удар с глава още веднъж отиде в гредата, само че този път топката влезе в мрежата. Снимки: ©Getty Images