Лацио продължава да ниже рекорди в италианската Серия А, след

...

Имобиле избухна с хеттрик при 11-та поредна победа на Лацио

Лацио продължава да ниже върхове в италианската Серия „ А ", откакто записа 11-та си поредна победа за разгромния триумфа с 5:1 над Сампдория в мач от 20-ия кръг.
Тон за головото шоу на „ Олимпико " даде Фелипе Кайседо в 7-та минута. Последваха минутите на Чиро Имобиле, който осъществя два гола в границите на две минути, първият от дузпа.
След почивката Бастос се разписа за 4:0 в 54-та минута, а Имобиле оформи своя хеттрик в 65-та с още веднъж тъкмо изпълнена дузпа. Така италианският национал към този момент има 23 гола през този сезон и общо 26 във всички шампионати.
До края на мача Сампдория съумя да върне едно попадение посредством Карол Линети в 70-та минута, само че три по-късно Жулиан Чабо бе изпъден.
Лацио събира 45 точки и е на трето място в класирането с 45 точки. Сампдория пък е на 16-то място с 19 точки.
Източник: actualno.com