Лацио продължава да мечтае за титлата в Италия. Римските орли

...

Лацио обърна Торино и притиска Ювентус

Лацио продължава да мечтае за купата в Италия. Римските " орли " се приближиха единствено на точка от водача Ювентус, който играе сега, откакто реализираха втори следващ поврат в Серия " А " в границите на три дни. Столичани спеелиха с 2:1 на негостоприемния стадион в Торино.

Гостите изостанаха рано в резултата, откакто голмайсторът им Чиро Имобиле игра с ръка в личното наказателно поле, а Андреа Белоти съумя да вкара от отсъдената дузпа.

До края на полувремето Лацио не съумя да изравни след няколко пропуща на Имобиле и анулиран гол на Франческо Ачерби поради засада.

В началото на втората част " орлите " стигнаха до изравнително попадение посредством голмайстора си Имобиле, който бе изведен в кулоар в наказателното поле и прати топката в далечния ъгъл.

В 73-тата минута Марко Пароло нанесе удар от границата на наказателното поле за крайното 1:2.

С успеха Лацио краткотрайно се приближи на единствено една точка от водача в подреждането Ювентус, който по-късно през днешния ден гостува на Дженоа. Торино остава на 14-та позиция с 31 точки, което е с шест над зоната на изпадащите.