Лацио“ продължава да лети към мечтаното класиране в Шампионската лига.

...

„Лацио“ лети към Шампионската лига

„ Лацио “ продължава да лети към мечтаното класиране в Шампионската лига. Играчите на Симоне Индзаги разгромиха с 3:0 „ Сасуоло “ в мач от 26-ия кръг на Серия „ А “. „ Римските орли “ не оставиха никакви шансове на домакините на стадион „ Мапеи “, като звездите Сергей Милинкович-Савич и Чиро Имобиле означиха попаденията. Сръбският халф беше прецизен на два пъти, до момента в който голмайсторът се разписа от дузпа сред головете на своя съотборник.

Доменико Берарди, най-хубавият състезател на „ Сасуоло “, беше изпъден в 54-ата минута за недодялан фаул, а осем минути по-късно и Адам Марушич от „ Лацио “ беше пратен авансово под душовете.

След мача стана ясно, че управлението на „ римските орли “ е отхвърлило предложение от 70 милиона евро за Сергей Милинкович-Савич. Новината призна персонално спортният шеф Игли Таре. 22-годишният сръбски национал е наблюдаван от много европейски грандове, измежду които „ Реал “ (Мадрид), „ Манчестър Юнайтед “, „ Ювентус “ и „ Пари Сен Жермен “.

В сряда „ Лацио “ излиза в сряда против „ Милан “ в борба за финала за Купата на Италия. Първият полуфинал приключи 0:0.

Снимка: Фейсбук
Източник: trud.bg