Лацио постигна трета поредна победа с чиста мрежа в Серия

...

Трета поредна победа остави Лацио близо до върха

Лацио реализира трета поредна победа с чиста мрежа в Серия " А " след безпроблемно 4:0 против Специя в дуел от осмия кръг. Голове на Матия Дзакани (12`), Алесио Романьоли (24`) и две попадения на Сергей Милинкович-Савич (61`, 91`) през второто полувреме донесоха успеха на отбора на Маурицио Сари, който през днешния ден нямаше по какъв начин да води отбора от скамейката поради наказване. Така Лацио остава единствено на три точки зад водача Наполи.

След единствено 39 секунди игра Ампаду фаулира Чиро Имобиле в наказателното поле - очевидна дузпа за домакините. Нападателят на " орлите " обаче стреля над вратата, пропускайки да даде задатък на Лацио в самото начало. Няколко минути по-късно Специя имаш доста добра опция, само че Ладзари блокира в решаващия миг удар на Кивиор.

В 12-ата минута Матия Дзакани даде подобаващ задатък на столичани, откакто освободи от Ампаду, влезе в наказателното поле, направи двойно с Фелипе Андерсон и от близко прати топката във вратата за 1:0. В 25-ата минута домакините удвоиха преднината си. Милинкович-Савич игра с глава след центриране от фаул, след което защитник на гостите почисти неприятно, като по този метод асистира на Романьоли, който с прекрасен удар от въздуха от границата на наказателното поле направи 2:0. До почивката удар с глава на СМС срещна гредата, а Бастони пропусна чудесна опция за Специя, стреляйки настрана от задачата.

В 62-рата минута Лацио стигна до трети гол и постави дефинитивно завършек на интригата. Имобиле се измъкна на ръба на засадата, с цел да доближи едно дълго подаване на Алберто, след което преодоля Драговски, който бе излязъл напред. Ъгълът обаче стана дребен за Имобиле и той върна към Каталди, който продължи надясно към Минкович-Савич. Сърбинът стреля тъкмо от десетина метра за 3:0. В добавеното време още веднъж той оформи крайния резултат с втория си гол през днешния ден. Този път сърбинът комбинира с Хисай, след което копна топката над Драговски. ВАР дълго време преглеждаше обстановката за засада, само че в последна сметка попадението бе зачетено.

Снимки: Imago