Лацио постигна една от бляскавите си победи за сезона в

...

Сладкото отмъщение е факт - Лацио се справи с Аталанта като гост

Лацио реализира една от блестящите си победи за сезона в Серия " А ". " Орлите " надиграха като посетител Аталанта с 3:1, като по този метод столичани си отмъстиха на същия противник, който преди дни пък ги изхвърли от четвъртфиналите за Купата на Италия след победа с 3:2.

И през днешния ден футболната борба беше изпълнена със сериозен брой попадения. Резултатът рано бе открит от Адам Марушич. В третата минута той се възползва от подаване на ветерана Раду и съумя да разочарова Голини.
 Аталанта победи Лацио с 3:2 за Купата на Италия
Аталанта е на полуфинал за Купата на Италия

Бергамаските с трагичен триумф над Лацио

До почивката нови голове не паднаха, като екшънът беше оставен за след паузата.

В 51-ата минута римляните стигнаха до второ попадение в Бергамо. Чиро Имобиле отклони с глава за Хоакин Кореа, който остана самичък против стража на Аталанта и не сгреши за 0:2.

Двадесет минути по-късно събитие, класиката за Лацио можеше да бъде реалност, само че дежурен гол на Чиро Имобиле беше анулиран поради засада.
 Удинезе победи като посетител Специя с 1:0 в Серия
Удинезе излъга Специя на " Алберто Рико ", Гълъбинов игра 63 минути

Аржентинец се трансформира в воин за спечелилите

Надеждите на Аталанта се завърнаха с настъпването на 79-ата минута. Луис Муриел сътвори страховит финт, с който си отвори съвършена опция за гол. Изстрелът му срещна страничната греда, само че за негова наслада притичалият Марио Пашалич съумя да сътвори головата добавка.

Лацио не се подаде на напрежението и съумя да затвори мача с трети гол. Отбраната на домакините отново закъсня със своята интервенция и Андреас Перейра се насочи заплашително към вратата на Голини. Бразилецът показва екипен дух и продължи за непокрития Мурики, който оформи крайното 1:3.
 Интер победи Беневенто с 4:0 в мач от Серия