Лацио постигна четвърта поредна победа в 19-ия кръг на Серия

...

Лацио трябваше да прави обрат срещу Сасуоло за четвъртата си поредна победа в първенството

Лацио реализира четвърта поредна победа в 19-ия кръг на Серия “А”, а този път жертвата бяха гостите от Сасуоло след 2:1 на “Олимпико”. Головете означиха Сергей Милинкович-Савич (25’) и Чиро Имобиле (72’) за домакините и Франческо Капуто (6’) за гостите.

Играчите на Сасуоло започнаха по-активно дуела и бяха покрай попадение още в четвъртата минута, когато Амед Траоре получи топката в наказателното поле, само че удара му бе блокиран. Само две по-късно обаче Филип Джурич нахли отляво в наказателното поле и пусна паралелно към Франческо Капуто, който стреля неспасяемо в левия ъгъл на Хосе Рейна.

Това подейства събуждащо на домакините, които се активизираха, само че положителни шансове бяха пропуснати от Адам Марушич и на два пъти Хоаким Корея, чийто удари не откриха очертанията на вратата. Логичното се случи в 25-ата минута, когато Корея центрира чудесно след корнер и Сергей Милинкович-Савич се извиси над всички и матира Андреа Консили.

Играчите на Симоне Индзаги започнаха пределно мобилизирани втората част и опитваха да пресират високо в неговата половина Сасуоло. В 57-ата минута Чиро Имобиле нахлу рисково в наказателното поле, само че бе блокиран от защитник на гостите.

71-ата минута обаче още веднъж той приключи цялостния поврат за домакините. Адам Марушич проби отляво до самата аутлиния, след което върна топката към точката за осъществяване на дузпа, а там сред двама бранители голаджията на домакините промуши кълбокото зад Консили. В идващите минути играчите на Сасуоло се пробваха да изнесат играта малко по-напред, само че по този начин и не успяваха да доближат до действителни голови положения.

Пет минути преди приключването на постоянното време римляните можеха да подпечатат успеха си, само че отличния пробив на Милинкович-Савич приключи с центриране към резервата Фелипе Кайседо, който бе непокрит към около точката за дузпа, само че то бе пресечено в последната секунда от Джан Марко Ферари.

В 90-ата минута на Консили му се наложи да прави впечатляващо двойно избавяне, откакто първо Ведат Мурики нахлу в пеналта, насочи отличен удар, само че още веднъж стражът се оправи, топката отиде в друга запаса - Гонсало Ескаланте, само че и неговият опит бе прекомерно слаб и попадна още веднъж във вратаря. за чудесно двойно избавяне.

След този мач римските “орли” заемат седмото място с 34 точки, а Сасуоло е на девета позиция с четири по-малко.

Серия А 19 кръг, неделя 24 януари  Лацио 2:1краен резулат  Сасуоло