Лацио, Партизан Белград и АЕК Ларнака взеха минимален аванс в

...

Лацио, Партизан и АЕК Ларнака с крехък аванс преди реваншите в Лигата на конференциите

Лацио, Партизан Белград и АЕК Ларнака взеха най-малък задатък в първите срещи от плейофния кръг в Лигата на конференциите.

Лацио се наложи с 1:0 над румънския ЧФР Клуж, въпреки че игра с човек по-малко от 15-а минута след пряк червен картон на испанския бранител Патрик.

Римляните стигнаха до триумфа с попадение на щатния голмайстор Чиро Имобиле в добавеното време на първата част след асистенция на Фелипе Андерсон и имат нежна преднина преди реванша идващия четвъртък.

Минимална победа с 1:0 реализира и Партизан Белград, който се наложи над Шериф Тираспол като посетител. Партизан също игра с човек по-малко съвсем цяло второ полувреме след червен картон на Вуячич, само че попадението на Рикардо Гомеш в самия завършек на първата част се оказа задоволително за успеха преди реванша в Белград.

Двубоят се игра при закрити врата на стадиона на Зимбру в Кишинеу поради ограничения за сигурност предвид на нестабилната политическа конюнктура в района.

В другия късен мач от шампионата кипърският АЕК Ларнака завоюва с 1:0 вкъщи против Днипро-1 с гол на испанеца Анхел Гарсия в 84-а минута.