Лацио не допусна грешна стъпка и победи с 2:1 Торино

...

Имобиле няма спиране за нов ценен успех на Лацио

Лацио не позволи неверна стъпка и победи с 2:1 Торино като посетител. „ Биковете “ откриха рано посредством Андреа Белоти от дузпа. В началото на втората част Чиро Имобиле възвърне равенството с 29-ия си гол в Серия А. Крайният резултат бе завършен от Марко Пароло в 72-ата минута.

С постигнатия триумф Лацио е на една точка от първия Ювентус.

Двубоят започва по призрачен метод за гостите. Още в 4-ата минута звездата на „ римските орли “ Чиро Имобиле игра с ръка в личното си наказателно поле и съдията Давиде Маса уточни бялата точка. Зад топката застана Андреа Белоти и с прецизен изстрел в долния десен ъгъл откри резултата.

Лацио незабавно се опита да реагира, само че слаб удар на Джони бе уловен без проблеми от Салваторе Сиригу.

В 23-ата минута голмайстора на Серия А се измъкна от опеката на бранител и стреля с компактен удар, само че топката мина на сантиметри от напречната греда.

В идващите минути обстановките пред двете порти се редяха една след друга, само че рискове пред двамата вратари не се стигна.

Допълнителното време на първата част можеше да приключи с изравнителен гол. Но попадението на Франческо Ачерби бе анулирано поради засада.

Лацио нямаше защо да съжалява и при започване на второто полувреме осъществя гол. В 48-ата минута Чиро Имобиле се възползва от свободно пространство в наказателното поле и с прекрасен удар в долния десен ъгъл осъществя.

Гостите продължиха да диктуват темпото и в 65-ата минута удар на Хоакин Кореа бе спрян от неприятелски бранител.

В 73-ата минута Сергей Милинкович-Савич засече топката към долния десен ъгъл, само че Салваторе Сиригу реагира добре и мазета.

Веднага по-късно Марко Пароло пое в празно пространство и шутира от границата на наказателното поле, след което последва рикошет и кълбото влетя в мрежата зад италианския пазач.

До края на дуела „ лациалите “ задържаха преднината си и справедливо победиха с трите точки.

В идващия кръг Лацио приема Милан на „ Олимпико “, до момента в който Торино ще се изправи против Ювентус.

.native-ad-suggested-news { position: relative; margin-bottom: 40px; width: 100%; padding: 20px 0; border-top: 1px solid #e7e7e7; border-bottom: 1px solid #e7e7e7; }.native-ad-suggested-news h2,.native-ad-suggested-news h2 a { font-weight: normal; margin-bottom: 10px; font-family: `Roboto Slab`,serif; color: #000!important; }.native-ad-suggested-news h2 { margin-bottom: 10px; }.native-ad-suggested-news.img-responsive { width: 100%; }.native-ad-suggested-news.img-wrapper { overflow: hidden; }.native-ad-suggested-news.native-ad { display: block; width: auto; height: 18px; background: #ffffff; float: left; bottom: 0; }.native-ad-suggested-news.ad-link { display: inline-block; float: right; margin-right: 4px; line-height: 8px; font-family: Roboto,sans-serif; font-size: 12px; line-height: 10px; color: #777; }.native-ad-suggested-news.barcode { display: inline-block; float: left; width: 13px; height: 10px; margin-right: 5px; border-radius: 0; max-width: 13px!important; }.video-bellow-article { position: relative; display: block; } function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `` + `  ` + decodeURIComponent(obj.title) + ` ` + `` + `` + `