Лацио и Динамо Киев завършиха 2:2 след великолепен първи осминафинален

...

Бивш играч на ЦСКА с великолепен гол в страхотен мач на "Олимпико"

" Лацио " и " Динамо " Киев приключиха 2:2 след превъзходен първи осминафинален мач от шампионата Лига Европа. Първото полувреме бе лишено от забавни обстановки, като всички попадения паднаха след почивката. " Динамо " е първият украински тим, който не губи при посещение на " римските орли ", които досега имаха съвършен баланс от 5 победи в 5 домашен мача против представители на някогашната руска република.

--> Най-красивият от четирите гола бе вкаран от някогашния футболист на ЦСКА Жуниор Мораес. 30-годишният бразилец се появи в игра в 67-ата минута, а 12 по-късно изравни за 2:2 с брилянтен изстрел от далечно разстояние. Мораес извърши удара без съвсем никаква подготовка и изненада, както бранителите, по този начин и вратарят Томас Стракоша.

Двубоят можеше да се развие още по-добре за гостите, в случай че бяха удържали по-дълго време преднината си, дадена от Виктор Циганков в 52-ата минута. Атакуващият халф се разписа за 12-и път през сезона във всички шампионати, само че едвам две минути по-късно " Лацио " съумя да изравни. Фелипе Андерсон асистира на Чиро Имобиле, който означи своя гол №33 за акцията с превъзходен завършващ удар. А в 62-ата минута " небесносините " реализираха цялостен поврат, когато самият Андерсон се озова в отлична позиция и изпрати топката във вратата.

Драмата продължи до последните секунди на срещата, когато Имобиле се измъкна от бранителите и чукна топката около вратаря, само че тя се отби от страничната греда. " Римските орли " не завоюваха едвам трети от последните 11 домашен мача от европейските шампионати, като нямат триумф и в три следващи срещи от всички съревнования.

Реваншът в Киев ще се изиграе на 15 март.
Източник: btvnovinite.bg