Лъчезара Пекова от клуб Левски спечели титлата в многобоя при

...

Лъчезара Пекова от клуб Левски вдигна титлата на турнира Маргарита Рангелова

Лъчезара Пекова от клуб Левски завоюва купата в многобоя при дамите категория А в 26-ото издание на интернационалния шампионат по художествена гимнастика за Купа Левски и приз " Маргарита Рангелова ", който се провежда от клуб Левски.

Пекова събра общ брой в многобоя от 59.700 точки (16.950 на обръч, 15.200 на топка, 14.950 на бухалки и 12.600 на лента). Тя завоюва и златните медали на финалите на четирите уреда.

(Втора се класира италианката Илариа Джованели с 53.200 точки, а трета е Уилма Мартенсон (Швеция) с 37.750 точки.

При девойките старша възраст категория А родени 2003 година победителка в многобоя стана Рейчъл Стоянов от Македония. Тя тренира под управлението най-успешната българска треньорка Нешка Робева.

Стоянов събра общ брой от 56.500 точки, а също така завоюва златните медали на обръч с 14.900 точки, на бухали с 15.000 и на лента с 12.300 точки. Македонката остана втора на топка с 14.300 точки.

Среброто в многобоя завоюва Леонор Божанова (Левски с 54.750 точки, която е първа на финала на топка с 15.100 точки. Трета е Сибила Кърпачева (Левски) с 49.350 точки.

Турнирът включваше освен самостоятелни осъществявания, само че и ансамбли. При девойки младша възраст до 10 години категория А преди всичко е Левски Триадица първи тим с 18.050 точки, следван от Левски с 16.300 и Пирин с 14.200 точки.

В конкуренцията участваха близо 400 гимнастички от България, Израел, Македония, Испания, Италия, Швеция, Естония, Сърбия и други.