ЛА Клипърс свали Сакраменто на земята. Кралете впечатлиха при успеха

...

ЛА Клипърс удари Сакраменто с Везенков

ЛА Клипърс смъкна Сакраменто на земята. " Кралете " впечатлиха при триумфа си над Бруклин Нетс (131:118), подобрявайки върха си за тройки (25).

Ден по-късно обаче от положителната им пукотевица нямаше и помен и те бяха победени при гостуването си в " Crypto.com Aрeнa " с 99:119.

В този мач процентът им при стрелбата за три точки бе малко над 20 (8/34). За сметка на това противникът им бе във вихъра си и правеше каквото си желае на паркета, като справедливо записа пети следващ триумф в актива си.

Българското крило на Сакраменто Александър Везенков се показа почтено в този мач, изключително в заключителните минути на срещата. Той прекара на терена близо 20 минути, в които означи 9 точки, като направи и 3 битки и 3 асистенции.

Най-много точки означи Леонард от ЛА Клипърс -  31. За Сакраменто най-резултатен беше Кийгън Мъри със 17.
Източник: lupa.bg