Ла Фурия поведе в резултата в 54-тата минута. Атенеа Дел

...

Англия оцеля след продължения срещу Испания и е на 1/2-финал на ЕП за жени

" Ла Фурия " поведе в резултата в 54-тата минута. Атенеа Дел Кастийо получи на скорост по десния фланг, върна топката към Естер Гонзалес и тя стреля във вратата за 0:1.

Англичанките обаче демонстрираха темперамент и не стопираха да търсят изравняването, което пристигна в 84-тата минута с спорен гол. Алесия Русо се пребори за една висока топка в наказателното поле и я смъкна с глава към Ела Тун, която от близко прати кълбото в мрежата за 1:1. Останаха обаче съществени подозрения за нарушаване на Русо, която си оказа помощ с ръка при отскока.

В последна сметка се стигна до продължения и там домакините съумяха да стигнат и до втори гол. Джорджа Стануей бе оставена да напредне с топка в крайници и с отдалечен изстрел не остави шансове на вратарката на противника за 2:1.

Така Англия стана първият 1/2-финалист в шампионата. Там домакините чакат спечелилия от двойката Швеция - Белгия.