Кьолн запази надежди за оставане в елита след ценна домакинска

...

Кьолн посече девет от Айнтрахт и запази надежди за оцеляване

Кьолн резервира очаквания за оставане в елита след скъпа домакинска победа против Айнтрахт Франкфурт с 2:0. " Козлите " стигнаха до третата си победа за сезона в Бундеслигата с голове през втората част, а гостите от Франкфурт приключиха мача с девет души.

Фариде Алиду откри резултата в 68-а минута, а голмайсторът на Кьолн Ян Тилман означи второто попадение в 80-ата минута.

Двама футболисти на Айнтрахт получиха червен картон в тази среща - Нилс Нкунку беше изпъден в 66-ата минута, а Тута в 83-ата.

Кьолн остава 16-и в таблицата с 15 точки, само че към този момент е единствено на две от избавителното 15-о място. Айнтрахт остава шести с 31 пункта, като изостава с шест от четвъртия Борусия Дортмунд.