Квалификантът Прайнеш Гунесваран поднесе изненадата на деня до момента на

...

Индиец извън Топ 150 изхвърли Шаповалов от турнира в Щутгарт

Квалификантът Прайнеш Гунесваран сервира изненадата на деня досега на шампионата “Мерцедес Къп” в Щутгарт. В мач от първия кръг 169-ият в света индиец надделя поставения под №6 в схемата канадец Денис Шаповалов със 7:6 (6), 2:6, 6:3. Двубоят продължи 1 час и 48 минути, като 19-годишният канадски гений Шаповалов заби 8 аса, само че позволи и 5 двойни неточности.

Шаповалов загуби още първото си подаване в мача и индиецът поведе с 2:0, само че канадецът изравни за 2:2. Гунесваран отново проби в петия гейм и поведе с 4:2, а по-късно и с 5:3. Шаповалов обърна до 6:5 и в последна сметка се стигна до тайбрек, в който индиецът съумя да надделее над противника си. Във втория сет Шаповалов даде единствено два гейма на Гунесваран, само че в третата част индиецът поведе с 5:0. Канадецът съумя да вземе три следващи гейма, само че индиецът затвори сета и мача с 6:3, а в идната фаза чака аржентинеца Гуидо Пея. Победителят от този дуел ще е противник на Роджър Федерер на 1/4-финалите, в случай че през днешния ден швейцарецът се оправи с Миша Зверев.