Купата на Африканските нации 2023 беше турнир на разочарования с

...

Преглед: Четвъртфиналите на CAF AFCON 2023

Купата на Африканските народи 2023 беше шампионат на разочарования с любимците Мароко, защитаващият купата си Сенегал и рекордьорът Египет, всички отвън надпреварата преди четвъртфиналите.

Ето нашия обзор на последните осми стадия на шампионата, който би трябвало да се организира в петък и събота:

1. Нигерия против Ангола: петък, 2 февруари от 17:00 GMT

След успеха над африканските футболни колоси в груповата фаза и осминафиналите, Нигерия е очевиден любимец за четвърта купа на AFCON.

Супер орлите надалеч не са елементарни, откакто равенството в първия им мач с Екваториална Гвинея докара до под напрежение втори мач с домакина Кот д'Ивоар. Победата на Нигерия с 1-0 ги насочи към второто място в групата, което по-късно беше доказано от победа с 1-0 против Гвинея-Бисау в третия мач.

Срещата от 1/8 на Камерун беше повтаряне на финала от 1984 година и беше оповестена за най-хубавия нападател Виктор Осимен против най-хубави...