Крумовград краде точки от пореден гранд у дома Първото гостуване

...

Нов срив за Левски в Пловдив

Крумовград краде точки от следващ гранд вкъщи
Първото посещение на Левски в Efbet Лига след 40 дни пауза бе придружено от ново отчаяние, откакто отборът на Николай Костов се задоволи с 2:2 против новака Крумовград. През август " сините " изгубиха точки и на " Лаута " при 1:2 от Локомотив Пловдив и не престават да стоят на отдалеченост от " смърфовете ", водач в класирането. Разликата сред двата отбора към този момент е 9 точки като столичният град има и мач по-малко.

На собствен ред домакините продължиха с отличното си показване вкъщи при все, че домакинстват на " Коматево ". След 3:1 над Лудогорец, 1:0 над ЦСКА 1948 и 2:0 над Локомотив София, отборът на Неманя Миланович открадна точки и от " сините ". Това стана факт, откакто Алекс Колев вкара четвъртия си гол през акцията в четвъртото домакинство, в което взе присъединяване. Мачът в Пловдив пък продължи над 100 минути поради травми на Димитър Тонев и Калоян Пехливанов.

Началото на срещата бе повече от изненадващо - след два неточни удара на домакините в началните минути, новакът въпреки всичко поведе в резултата. Димитър Тонев стреля от отдалеченост, топката срещна тялото на Алекс Колев и влетя в мрежата на Пламен Андреев. Преднината на Крумовград се задържа едвам 5 минути. Отговорът на столичния гранд пристигна след статично състояние. Цунами засече с глава центриране на Джават Ел Джемили от ъглов удар и прати топката в далечния на Янко Георгиев ъгъл.

В 32-ата минута обратът бе факт, а Левски излезе напред в резултата. Точен за гостите в " жълто " бе Рикардиньо, който бе в суша и не се бе разписвал от визитата на " Лаута ". Нападателят се възползва от отличен пас на Цунами, извел го на стрелкова позиция, а ударът му влетя компактно до гредата.

7 минути преди почивката Ел Джемили опита да изненада Георгиев с удар от дребен ъгъл след непосредствено осъществяване на фаул. Втаратят внимаваше и съумя да боксира. А в последната секунда на първото полувреме опитният вратар не срещна проблеми и при отдалечен изстрел на Рикардиньо.

Второто полувреме започва динамично с положения пред двете порти. Първо Пламен Андреев трябваше да лови шут на Даниел Миланович, а по-късно Янко Георгиев при обезпокоен от опит на Рикардиньо за второ попадение в срещата.

В средата на втората част пристигна и неприятната вест за домакините. Тогава голмайсторът Димитър Тонев получи травма, падайки от високо. Наложи се да бъде изнесен от терена на носилка, а положението му изглеждаше притеснително. Контузия получи по-късно и бранителят Калоян Пехливанов.

Четвърт час преди края защитата на гостите се пропука, откакто Алекс Колев получи топката в наказателното поле на Левски, съумя да да гърдира, а по-късно и да нанесе удар, макар че на гърба му бе Хосе Кордоба. Нападателят не се зарадва на попадението, защото е младеж на столичния гранд. Голът бе негов четвърти в четвърто домакинство на Крумовград през акцията.

Отговорът на Николай Костов пристигна от скамейката. Наставникът пусна в игра Асен Чандъров и Илиян Стефанов, а теренът напуснаха Асен Митков и Джавад Ел Джемили. Последва обстановка пред вратата на Левски, откакто извеждащ пас откри Патрик, а Пламен Андреев опита да пресече, само че се размина с топката. Грешката му поправи Хосе Кордоба, съумял да се нарежда по-добре. А от юли насам първи мач за " сините " записа и Марин Петков. През последните повече от 40 дни той лекуваше контузия в глезена, получена в Беер Шева при 0:0 с Апоел в шампионата от Лигата на конференциите.

В последна сметка този път Левски не съумя да вкара в заключителните минути, както бе против Пирин и Хебър, а също и с Апоел и Айнтрахт и се задоволи с точката.

Крумовград – Левски 2:2

1:0 Д. Тонев (21)
1:1 Цунами (26)
1:2 Рикардиньо (31)
2:2 А. Колев (75)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

КРУМОВГРАД: 1. Янко Георгиев, 91. Вячеслав Велев, 5. Матей Шимич, 3. Калоян Пехливанов, 11. Александър Георгиев, 44. Божидар Кацаров (к), 10. Серкан Юсеин, 23. Димитър Тонев, 14. Даниел Миланович, 13. Диего Рапосо, 9. Александър Колев;

Треньор: Неманя Миланович;

ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрис, 33. Хосе Кордоба, 50. Кристиан Димитров, 6. Цунами, 10. Асен Митков, 8. Андриан Краев (к), 7. Роналдо, 11. Ел Джемили, 17. Уелтън, 9. Рикардиньо;