Кристиано Роналдо отбеляза гол № 700 в кариерата си. Португалецът

...

Кристиано Роналдо отбеляза гол № 700 в кариерата си

Кристиано Роналдо означи гол № 700 в кариерата си. Португалецът се разписа при загубата от Украйна с 1:2 от дузпа в средата на второто полувреме.

Кристиано Роналдо стана шестият състезател в историята с сходно достижение. Така той попадна в компанията на Ромарио, Пеле, Йозеф Бицан, Герд Мюлер и Ференц Пушкаш. Бицан е първи с 805 попадения. След това са Ромарио (772), Пеле (767), Пушкаш (746) и Мюлер (735). Роналдо има 450 гола за Реал (клубен рекорд), 118 за Манчестър Юнайтед, 95 за Португалия, 32 за Ювентус и 5 за Спортинг Лисабон.

Головете му са осъществени в 973 мача. И той се е разписал в 458 от тях най-малко по един път.
Украйна се класира за Евро 2020
С триумфа в Киев Украйна се класира за финалите на Европейското състезание през 2020 година

Нападателят Роман Яремчук даде преднина на домакините още в 6-ата минута. Андрей Ярмоленко усили на 2:0 в 27-ата минута. През второто полувреме реферът изгони Тарас Степаненко, само че украинците удържаха триумфа.

Украйна има 19 точки от 7 мача и предварително си обезпечи място на Евро 2020. Това е първо непосредствено класиране за страната на финали. През 2012-а отборът взе участие като хазаин, а четири години по-късно се класира след триумф в бараж.

В другия мач от групата Литва загуби от Сърбия с 1:2 вкъщи. Сърбия е на трето място, на точка за европейския първенец Португалия.
Източник: cross.bg