Кристиано Роналдо отбеляза два гола от дузпи при успеха на

...

Ювентус с класика над Фиорентина, Роналдо с два гола от дузпи

Кристиано Роналдо означи два гола от дузпи при триумфа на Ювентус против Фиорентина с 3:0 в дуел от 22-ия кръг на италианската Серия „ А ”, изигран в Торино.

Португалската суперзвезда се разписа в 40-та и 80-та минути и по този метод изравни достижението на Давид Трезеге от най-малко един маркиран гол в девет поредни мача за Юве в лигата. Роналдо към този момент има 20 гола в Калчото през този сезон и общо 23 във всички шампионати.

Ювентус контролираше мача през по-голямата му част, само че гостите от Флоренция също имаха своите благоприятни условия. През първото полувреме Войчех Шченсни трябваше на няколко пъти да прави отлични спасявания, с цел да остави резултата неизменен. Малко преди почивката Миралем Пянич стреля отвън наказателното поле, а топката се отби в ръката на защитник в лилаво. Съдията прегледа обстановката с ВАР и отсъди 11-метров углавен удар, невъзмутимо осъществен от Роналдо.

След паузата Бенаси за „ Виола ” и Игуаин и Рабио за домакините имаха шансове за гол, само че подобен не падна до последните 10 минути на срещата. Родриго Бентанкур преодоля няколко футболисти, преди Федерика Чекерини да го събори в наказателното поле. Реферът още веднъж прегледа обстановката и не се поколеба да отсъди втора дузпа, която още един път беше осъществена от Кристиано. В последната минута от постоянното време Матейс де Лихт вкара втория си гол през сезона след центриране от ъглов удар.

Ювентус усилва задатъка си на върха в класирането с шест точки пред Интер. „ Старата госпожа ” има 54 пункта, „ Нерадзурите ” 48 и мач по-малко, а Лацио 46 и две срещи в задатък. Фиорентина пък прекъсна серията си от четири срещи в Серия „ А ” без загуба и е на 14-та позиция с 25 точки.
Източник: dnesplus.bg