Кристиано Роналдо направи заявка за шеста “Златна топка, след като

...

Роналдо - Испания 3:3 в невероятен трилър край морето в Сочи

Кристиано Роналдо направи поръчка за шеста “Златна топка ”, откакто с хеттрика си за 3:3 измъкна точка за Полтугалия против Испания в оповестения авансово за най-качествен мач от предварителната фаза.

Двубоят оправда оправда упованията както на 43 866-те фенове по трибуните на стадион “Фишт ” в Сочи, такка и на милионите пред тв приемниците.

Двата тима са спечелили четири от петте трофеи в огромни шампионати от 2008 година насам, като Роналдо и компания са настоящият европейски първенец от Франция преди две години.

Буквално на метри от черноморския плаж точно португалците, водени от вездесъщия си капитан, започнаха по-вихрено мача и някак на смешка дръпнаха с гол задатък в резултата.

Кристиано Роналдо подлъга съотборника си в “Реал ” (Мадрид) Начо да му подложи крайник в наказателното поле, падна, а по-късно невъзмутимо осъществя отсъдената от италианския арбитър Джанлука Роки дузпа.

Испания, чийто президент на федерацията уволни треньора Лопетеги единствено ден преди началото на международното поради секрети договаряния с “Реал ” (Мадрид), изравни в 24-ата минута посредством Диего Коста.

Преди удара му да останаха подозрения, че е блъснал с лакет Пепе във врата, само че натурализираният бразилец е прочут като един от най-закоравелите симуланти в международния футбол, по тази причина италианският арбитър Джанлука Роки даже не изиска първото в историята потребление на системата VAR - видеопомощникът на реферите.

Използвана бе различен съдийски асистент - за инспекция дали топката е минала голлинията, откакто се отби от напречната греда при застрашителен удар на Иско.

После май бранител на португалците игра с ръка, само че Роки махна играта да продължи.

В последните секунди преди почивката бърза контра на португалците докара топката до Кристиано Роналдо, който стреля отдалеко.

Вратарят на Испания Де Хеа се наведе и плесна с ръкавици, с цел да се хване след това за главата, като видя по какъв начин резултатът стана 2:1 за противника.

Очевидно назначеният на пожар за треньора на Испания Фернандо Йеро е дръпнал крепко конско на играчите си през почивката, тъй като при започване на второто полувреме единствено в границите на 3 минути вкараха два гола и обърнаха мача в своя изгода.

Първо Диего Коста в 55-ата минута от упор разстреля Руи Патрисио след директен свободен удар на Давид Силва и пас с глава на Серхио Бускетс.

След това пък Начо се реваншира за наивната дузпа и с мощна тупалка отвън наказателното поле прати топката поредно в двете греди и мрежата.

И въпреки всичко последната дума остана за Роналдо. В 88-ата минута той още веднъж предизвика испанец за нарушаване - този пък Жерар Пике и вън от наказателното поле.

Само че Кристиано от дълго време е трансформирал директните свободни удари в “дълги дузпи ”, а това му осъществяване беше същински шедьовър.

ПОРТУГАЛИЯ - ИСПАНИЯ 3:3 (2:1). Голмайстори: Кристиано Роналдо (4-дузпа, 45, 88); Диего Коста (24, 55), Начо (58). Съдия: Джанлука Роки (Италия). Жълти картони: Бруно Фернандеш, Серхио Бускетс.

ПОРТУГАЛИЯ: Руи Патрисио, Седрик Соареш (68-Жоао Марио), Пепе, Жозе Фонте, Рафаел Герейро, Вилям Карвальо, Жоао Моутиньо, Бернардо Силва (69-Рикардо Куарешма), Гонсало Гедеш (80-Андре Силва), Бруно Фернандеш, Кристиано Роналдо.

ИСПАНИЯ: Давид де Хеа, Начо, Жерар Пике, Серхио Рамос, Серхио Бускетс, Коке, Давид Силва (86-Лукас Васкес), Иско, Андрес Иниеста (70-Тиаго Алкантара), Диего Коста (77-Яго Аспас).

Soccer Football - World Cup - Group B - Portugal vs Spain - Fisht Stadium, Sochi, Russia - June 15, 2018 Portugal`s Cristiano Ronaldo celebrates scoring their third goal to complete his hat-trick REUTERS/Carlos Barria /24chasa.bg
Източник: dnesplus.bg