Кристиано Роналдо изнесе истински рецитал при победата на Португалия с

...

Роналдо изригна при разгром над Литва

Кристиано Роналдо изнесе същински рецитал при успеха на Португалия с 6:0 над Литва. Той блесна с хеттрик, а по едно попадение за разгрома прибавиха Пици, Гонсало Пасиенсия и Бернардо Силва.

Роналдо към този момент е единствено на две попадения от Клуб 100, откакто има 98 гола с националната фланелка. Срещу Литва той се разписа още в 6-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушаване против него. Кристиано вкара в 22-ата минута след подаване на Пасиенсия, а в 66-ата минута се оказа най-съобразителен при следващото безредие пред вратата на гостите. Малко преди края на мача Роналдо беше заменен от Диого Жота и бе изпратен с бурни овации.

Стражът на ЦСКА Витаутас Черниаускас остана измежду запасите в състава на Литва, само че под рамката някогашният вратар на Ботев Пловдив Ернестас Шеткус.
Източник: fakti.bg