Кристиана Пенкова спечели бронзов медал от балканското първенство по триатлон,

...

Станимаклийка трета на триатлон от Балканиадата

Кристиана Пенкова завоюва бронзов орден от балканското състезание по триатлон, което се организира в Загреб.

13-годишната асеновградчанка Кристияна приключи трета в своята възрастова група. Състезателката на Семеен кодекс " Триатлон " се бори героичен и при 15-годишните. Въпреки, че излезе 20-а от плуването, тя съумя да навакса изоставането и да завърши колоезденето на 11 позиция, като в последна сметка  финишира на  престижното 10-то място в конкуренцията на 44 състезателки.

Българска асоциация по триатлон взе присъединяване с уголемен състав от 41 спортисти в другите възрастови. Всички те съумяха да завоюват три златни, пет сребърни и пет бронзови медала.

Шампиони станаха Александър Божилов при юношите до 17 година, Красимир Георгиев  при децата до 13 година и Никола Киров в акватлона за деца под 9 години.

Сребърни медали извоюваха Александър Божилов при юношите до 19 година, Никол Колишева при девойките до 17 година, Степан Пантюхов и Десислава Лазарова – юноши и девойки до 15 година и Иван Иванов в акватлона за деца под 11 г.
Източник: marica.bg