Кристапс Порзингис завърши с 22 точки и рекордните в кариерата

...

Най-важното в НБА от изминалата нощ

Кристапс Порзингис приключи с 22 точки и рекордните в кариерата си 18 битки за успеха на Далас със 117:98 против домакина Филаделфия в среща от постоянния сезон от Националната баскетболна асоциация.

Маверикс към този момент има 11 победи в мачовете си като посетител, макар че игра без Лука Дончич. 20-годишният гард пропусна трети пореден дуел за Далас.

Джоуъл Ембид се отличи с 33 точки, 17 битки за Филаделфия. Домакините позволиха трета поредна загуба в Лигата.

Далас взе контрола в срещата още във втория интервал със своите 17 точки точки преднина. В самото начало на последната част Маверикс имаше задатък от от 88:77.

В друга среща от НБА, играна през нощта, Маями победи със 129:114 вкъщи Ню Йорк. Бам Адебайо се отличи с 20 точки, а съотборникът му Дънкън Робинсън добави още 18 точки. Горан Драгич вкара 18 точки за Хийт при завръщането си в игра, откакто пропусна девет мач поради травма.

Кендрик Нън се отличи с 15 точки за тима от щата Флорида.

Боби Портис осъществя 30 точки за състава на Никс.

Денвър победи със 109:100 вкъщи Минесота, а Никола Йокич приключи с 22 точки, 10 битки и 10 асистенции за петия си "трипъл-дабъл " през акцията. Той има общо 33 "трипъл-дабъла " в своята кариера.

Джамал Мъри се отличи с 28 точки, в това число и девет през последните минути от дуела.

Голдън Стейт победи със 106:102 като хазаин Ню Орлиънс. Д'Анджело Ръсел осъществя съдбоносен изстрел от отдалеченост единствено 32.9 секунди преди финалната сирена, а отборът на Уориърс пропиля задатък от 20 точки.

Ръсел вкара 25 точки и подаде 7 асистенции за тима от Калифорния.

Деймиън Лий добави още 20 точки и седем битки в интерес на отбора на Голдън Стейт, прекъснал серия от пет следващи загуби.

Джейру Холидей и Брендън Ингам осъществиха по 25 точки в интерес на Ню Орлиънс.