Кристъл Палас спря серията от 18 поредни победи на Манчестър

...

"Палас" спря победната серия на "Манчестър Сити", но изпусна трите точки

" Кристъл Палас " спря серията от 18 следващи победи на " Манчестър Сити " в британската Висша лига. Двата отбора приключиха наедно 0:0 в трагичен дуел от 21-ия кръг, игран на " Селхърст Парк ".

" Сити " остава водач в класирането с 59 точки, като има задатък от 14 пред " Челси " и от 15 пред " Манчестър Юнайтед ". " Кристъл Палас " заема 17-а позиция с актив от 19 точки.

" Гражданите " можеха да откривт резултата още в 4-ата минута посредством Бернардо Силва, който от добра позиция стреля настрана. Гюндоган малко по-късно също пропиля чиста опция.

" Кристъл Палас " отговори с удари на Заха и Бентеке, които бяха надиграни от Едерсон. В идващите минути и двата тима направиха насилствени смени. Скот Дан се контузи, откакто извърши нарушаване против Де Бройне и бе сменен от Мартин Кели. Габриел Жезус получи контузията още при започване на срещата, само че бе заменен в 23-ата минута от Серхио Агуеро. Аржентинецът прати топката в лявата греда при първата се разкрила се пред него опция.

До края на полувремето " Сити " пропиля още няколко положителни благоприятни условия.

След подновяването на играта Рой Ходжсън бе дал точните директиви на своите футболисти и те затвориха постъпите към вратата на Уейн Хенеси.

Гуардиола отговори с включването в игра на Рахим Стърлинг, което раздвижи играта на неговия отбор. Лирой Сане пропусна отлична опция, с цел да се стигне до 79-ата минута, когато домакините бяха покрай разкриване на резултата. Таузенд стигна до отбита топка в наказателното поле, само че я прати над напречната греда.

Кулминацията на срещата пристигна в заключителните минути. Първо, Кевин Де Бройне прати топката в тялото на Мартин Кели от непосредствена непосредственост.

В последната минута Заха надигра двама играчи на " Манчестър Сити " и бе съборен в наказателното поле от Стърлинг. Съдията не се поколеба и отсъди дузпа. Миливоевич застана зад топката, само че стреля едва и Едерсон отрази неговия удар с крайник.

" Манчестър Сити " направи конраатака, с която си завоюва директен свободен удар пред границата на наказателното поле. Нападението потегли от Де Бройне, който бе фаулиран от Пънчан и при съприкосновението и двамата получиха травми и бяха наложително сменени.

След няколко минутна пауза Яя Туре се нагърби и осъществяването на директен свободния удар, само че стреля право в стената.

До края на срещата Кристиан Бентеке с глава пропусна да промени нулевото тъждество.
Източник: btvnovinite.bg