Кристъл Палас победи Милуол с 2:1 и се класира за

...

Кристъл Палас продължава за ФА Къп след обрат

Кристъл Палас победи Милуол с 2:1 и се класира за четвъртия кръг на ФА Къп. Гостите направиха цялостен поврат, откакто изоставаха с гол на почивката.

Домакините откриха резултата в 17-ата минута, когато Беник Афобе се възползва от неточност на вратаря на „ орлите “ Джак Бътланд и осъществя.

Възпитаниците на Патрик Виейра се активизираха при започване на второто полувреме и Михаел Олисе възвърне равенството след доста красиво попадение, пращайки топката в далечния ъгъл, а кълбото влетя в мрежата благодарение на десния непряк дирек.

В 58-ата минута Кристъл Палас реализира цялостен поврат. Михаел Олисе центрира в наказателното поле, където Жан-Филип Матета бе оставен непокрит и с глава донесе триумфа на отбора си.

По този метод отборът от Висшата лига не позволи изненада и продължава напред за ФА Къп.