Крис Крайдър отбеляза втория си хеттрик в едва пет мача

...

Крайдър с хеттрик за победа на Рейнджърс, Георгиев смени Шестьоркин след тежка травма

Крис Крайдър означи втория си хеттрик в едвам пет мача и Ню Йорк Рейнджърс победи с 6:1 Ню Джърси в среща от Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада (НХЛ). Игор Шестьоркин пък получи тежка контузия в края и бе сменен от Александър Георгиев, който избави три шайби в последните шест минути.

Крайдър, който се разписа три пъти и при загубата от Филаделфия на 24 февруари, към този момент има девет гола в последните си шест мача и общо 13 през сезона. Той вкара два пъти във втората третина и приключи хеттрика си 23 секунди преди финалната сирена. Крайдър записа четвъртия хеттрик в кариерата си с пет удара.

Павел Бухневич, Брендън Смит и Алекси Лафрение също бяха точни за Рейнджърс.

Шестьоркин се контузи без контакт в края на мача и бе изнесен от леда с остри болки. През първата част той избави 13 от 14 удара и приключи мача общо с 32. Джак Хюз вкара единствения гол за Девилс.
Алекс Килърн бе прецизен 4:59 минути след началото на продължението и Тампа Бей победи с 3:2 Чикаго за шестия си следващ триумф през постоянния сезон. Стивън Стамкос и Антони Сирели също вкараха за Лайтнинг, а Андрей Василевски избави 35 удара. Алекс Дебринкет и Райън Карпентър пък се разписаха за Белкхоукс.

Клод Жиру вкара втория си гол единствено 2:08 преди финалната сирена и Филаделфия надделя с 4:3 Питсбърг с величествен поврат. Скот Лафтън и Шон Кутюрие също означиха голове за Флайърс, които губеха с 0:3 в първата третина. Точни за Пенс в границите на 71 секунди бяха Крис Летанг, Марк Фридман и Джаред Маккан.
Джейк Виртанен вкара два гола и Ванкукър надделя с 3:1 водача по точки в НХЛ Торонто в първия мач от два следващи сред двата тима. Бо Хорват също бе прецизен за Канъкс и Татчър Демко избави 32 удара, а Пиер Енгвал се разписа за Мейпъл Лийфс.

Пиер-Люк Дюбоа вкара 4:29 минути след началото на продължението за победа на Унипиег с 4:3 против Монреал при започване на друга серия от два мача. Джетс, за които Пол Щастни вкара два гола и Матийо Перолт добави още един, към този момент са 5-0 в продължения от началото на сезона.
Арън Екбалд означи два гола и подаде за още два при успеха на Флорида с 5:4 против Нешвил. Картър Верхеге, Мейсън Марчмънт и Джонатан Хубердо също вкараха за Пантърс, Александър Барков записа три асистенции, а Сергей Бобровски избави 32 удара. Той позволи голове против Матияс Екхолм, Филип Форсберг, Колтън Сисон и Райън Йохансен.

Дилън Дюби означи първия хеттрик в кариерата си и Калгари надделя Отава със 7:3. Въпреки успеха обаче Флеймс уволниха старши треньора Джоф Уорд и назначиха на негово място Дарил Сътър, който оглавяваше тима сред 2002 и 2007.