Край на впечатляващата серия без загуба на РБ Лайпциг. Отборът

...

Унион прекъсна впечатляваща серия на Лайпциг

Край на впечатляващата серия без загуба на Република България Лайпциг. Отборът от немската Бундеслига позволи първо проваляне от 18 срещи насам, откакто отстъпи с 1:2 на собствен терен от Унион (Берлин). Двубоят бе от 20-ия кръг.

Домакините поведоха с попадение на Бенямин Хендрикс, което падна половин час от началото на срещата. „ Биковете “ обаче позволиха цялостен поврат след почивката.

Яник Хабере изравни в 61-ата минута. Тогава гостите извършиха корнер, отбраната на Лайпциг не се оправи добре, а неприятно изчистената топка попадна в Хабере, който с удар от границата на наказателното поле я прати в мрежата.

Само 9 минути по-късно столичани поведоха в резултата. Те получиха дузпа за игра с ръка на Мохамед Симакан. Зад бялата точка застана Робин Кнохе и той не сгреши.

Снимка: ЕРА/БГНЕС

Гол на Юсуф Поулсен в 78-ата минута бе анулиран след обзор с ВАР поради засада на Тимо Вернер.

С трите точки Унион се изкачи до второто място в класирането и към този момент има единствено една по-малко от Байерн. Република България Лайпциг пък се смъкна до петото място в подреждането с 36 точки.

Източник: safenews.bg